Nowa stona przedszkola
Strona Główna * Artykuły * Download * Forum * Linki * Kategorie Newsów * Galeria środa, 01 Kwiecień, 2015
Nasze przedszkole
O nas
Nasza Historia
Nasze logo i nasz hymn
Nadanie imienia
Nasz patron- Maria Konopnicka
Kontakt z nami
Ważne
Statut Przedszkola
Aneks nr 1
Aneks nr 2
Podstawa programowa
Programy
Podstawa programowa- I klasa
Personel
Kadra przedszkola
Sprawy organizacyjne
Płatności za przedszkole
Inne płatności 2014/2015
Organizacja
Ramowy rozkład dnia
Kalendarz imprez 2014-2015
Zajęcia dodatkowe
Dyżur wakacyjny
Jadłospis

Rekrutacja do przedszkola
Zarządzenie w sprawie rekrutacji
Regulamin rekrutacji
Harmonogram rekrutacji
Wniosek

Nasze grupy
I Krasnale
II Pszczółki
III Biedronki
IV Papugi
V Zielone Żabki
VI Sowy
VII Motyle
VIII Grupa przedszkolna
Rodzice partnerami
Warsztaty kulinarne
Zdrowo i kolorowo
Rodzice czytają dzieciom
Rodzice aktorami
Dla rodziców
Moje dziecko idzie do przedszkola
Zajęcia adaptacyjne
O karaniu i nagradzaniu
Dzieci w sieci
Wszy- poznać i pokonać
Dla dzieci
Strony dla dzieci
Ostatnie Artykuły
Szkolenie: „Uc...
Ćwiczenia oddechowe
Najczęstsze wady wym...
Co robić, kiedy dzie...
Zajęcia adaptacyjne
Księga gości


Zobacz księgę
Dopisz do księgi
Witamy
Witamy na stronie naszego przedszkola.
Zapraszamy
Dziękujemy wszystkim, na których zawsze możemy liczyć.


Nasza strona wykorzystuje ciasteczka ( cookies) dowiedz się więcej ...
1% dla mojej szkoły

Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2014!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl

II Rejonowy Konkurs Recytatorski nt. „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej” w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim
27 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbył się II Rejonowy Konkurs Recytatorski nt. "Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej". Nasze przedszkole godnie reprezentowały: Lena Dombrowska z grupy "Sowy", która recytowała wiersz "Zosia i jej mopsy" oraz Kornelia Dąbkowska z grupy "Motyle" recytując wiersz "Ogródek" Występ dziewczynek zachwycił jury. Kornelia zajęła II miejsce w w/w konkursie. Za przepiękny występ otrzymała dyplom, grę "Pingwiny z Madagaskaru" oraz książeczkę "Miś Puchatek". Natomiast w przedszkolu ze specjalnymi gratulacjami od Pani Dyrektor otrzymała dodatkowo książkę "Mały poczet królów dla dzieci".
Bardzo gratulujemy występu, jesteśmy z was bardzo dumni. Gratulujemy także rodzicom i dziękujemy. Życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy również wychowawczyniom Pani Barbarze Jagielskiej oraz Pani Marzenie Jabłońskiej za wspaniałe przygotowanie dziewczynek.
Dodane przez Danka N dnia marzec 31 2015 09:49:17 0 Komentarzy ˇ 1 Czytań Drukuj
XII Przegląd Twórczości Ludowej WIELKANOC 2015
Dzieci z grupy "Sowy" :Jakub Bejgier, Nikodem Dąbrowski, Lena Dombrowska, Natalia Godlewska i "Motyle": Jagoda Procka oraz Iga Świtalska wzięły udział w XII Przeglądzie Twórczości Ludowej WIELKANOC 2015 w kategorii najmłodszej "Baranek wielkanocny". Organizatorem przeglądu był Dom Kultury w Golubiu-Dobrzyniu, współorganizatorami przedsięwzięcia były Parafie pw. Św. Katarzyny w Golubiu i Dobrzyniu.
Prace były przepiękne, dzieci otrzymały dyplomy za udział w/w przeglądzie oraz sympatycznego zająca wielkanocnego. Natomiast w przedszkolu od Pani Dyrektor ze specjalnymi gratulacjami i podziękowaniami otrzymały książeczki "Mały poczet królów dla dzieci.
W imieniu Domu Kultury zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawionych prac , które będzie można podziwiać do 17 kwietnia 2015 r.

Dodane przez Danka N dnia marzec 31 2015 09:47:41 0 Komentarzy ˇ 0 Czytań Drukuj
XII edycja programu „Dnia Przedsiębiorczości”
W związku z XII edycją programu "Dnia Przedsiębiorczości" nad którą honorowy patronat sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisław Komorowski w dniu 25 marca 2015 roku gościliśmy w naszym Przedszkolu na jednodniowej praktyce trzy uczennice z Zespołu Szkół Nr 2 oraz cztery uczennice z Zespołu Szkół Nr 1 im. Anny Wazówny z Golubia Dobrzynia.
Celem programu było podzielenie się z uczennicami naszą wiedzą oraz doświadczeniem zawodowym. Podczas pobytu młodzież mogła pozyskać informacje o umiejętnościach a także o predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu nauczyciela w przedszkolu.
Bardzo dziękujemy, że przekazując uczennice do naszej placówki mogliśmy włączyć się do w/w akcji, jest nam miło, że dziewczyny włączyły się chętnie do zajęć i zabaw z dziećmi, które sprawiły im na pewno wiele radości.

Dodane przez Danka N dnia marzec 25 2015 12:05:32 0 Komentarzy ˇ 4 Czytań Drukuj
Powitanie wiosny czyli kolorowy przemarsz
20 marca

wszystkie grupy z naszego przedszkola wyruszyły na powitanie wiosny i wiosennego słońca. Dzieci wyglądały tak kolorowo i uroczo, że zachwyciły swoim wyglądem p. v-ce burmistrza. Pan v-ce burmistrz Michał Piotrowicz postanowił przybyć po godzinie do przedszkola wraz z p. Danutą Malecką - wiceprzewodniczącą Rady Miasta, by sprawdzić, czy dzieci nadal mają takie radosne miny, wszak słońce spłatało nam psikusa i zabawiło się akurat w porze przemarszu w chowanego. Na wszelki wypadek przyniósł dzieciom słodki poczęstunek, by poprawić im humory.
Na szczęście okazało się , że słońce już wróciło na swoje miejsce a dzieciom dopisywał dobry nastrój, jednak słodkościami nikt nie pogardził. Dziękujemy.
Dodane przez GosiaM dnia marzec 20 2015 17:17:23 0 Komentarzy ˇ 6 Czytań Drukuj
Grupa "Motyle" z kolejną wizytą w szkole

Dzieci z grupy "Motyle" 19 marca były z wizytą w szkole. Dzięki uprzejmości p. Ewy Prusińskiej dzieci zwiedziły niemal całą szkołę. Odwiedziły wszystkie najważniejsze pomieszczenia , z których już niebawem będą korzystać. Mamy nadzieję, że tak ochoczo będą tam chodziły każdego dnia po wakacjach.
Dodane przez GosiaM dnia marzec 20 2015 16:59:31 0 Komentarzy ˇ 6 Czytań Drukuj
Sałatka owocowa- Kubusiowi Przyjaciele Natury

Nasze przedszkole co roku bierze udział w ogólnopolskim, edukacyjnym Programie "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Dzięki realizacji programu dzieci utrwalają podstawowe zachowania proekologiczne. Dowiadują się jak dbać o przyrodę, uczą się pielęgnacji roślin.
W ramach realizacji wyżej wymienionego programu w naszym przedszkolu dzieci z grupy "Sowy" wykonały 18 marca 2015 r. sałatkę owocową. Na początku Pani wychowawczyni przypomniała dzieciom jak ważne jest codzienne zdrowe odżywianie: jedząc 5 porcji warzyw, owoców lub soku.
Dzieci przed przystąpieniem do pracy smakowały i nazywały przyniesione przez siebie produkty. Po czym przystąpiły do wspólnego przygotowania sałatki owocowej. Sprawiło im to wiele radości, dobrej zabawy i satysfakcji z osiągniętego celu, ponieważ sałatka była bardzo zdrowa i pyszna.

Dodane przez Danka N dnia marzec 20 2015 09:51:04 0 Komentarzy ˇ 6 Czytań Drukuj
"Dzień otwarty" w przedszkolu
Od wielu lat organizujemy w przedszkolu "Dzień otwarty" dla przyszłych przedszkolaków. W tym roku spotkanie odbyło się 18 marca w godzinach 9.00- 11.30. Na początku Pani Dyrektor oraz Pani sekretarka serdecznie powitała przybyłych rodziców z dziećmi, które chciałyby rozpocząć edukację przedszkolną w roku szkolnym 2015/2016 roku. Następnie przyszedł czas na zabawy kierowane przez Panie nauczycielki, między innymi: prace plastyczno- techniczne, zabawy ruchowo - muzyczne z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zabawy puzzlami, układankami itp. Dzieci z zapałem i radością bawiły się przy muzyce. Do zabaw włączyli się również rodzice. Nasi goście mogli obejrzeć całe przedszkole, porozmawiać z nauczycielami oraz przekonać się jak wygląda dzień w przedszkolu. Było kolorowo i radośnie, czas upłynął szybko.
Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości - dzieci oraz ich rodziców i dziadków - był to mile spędzony czas w naszej placówce:)
Dodane przez Danka N dnia marzec 18 2015 14:36:51 0 Komentarzy ˇ 12 Czytań Drukuj
Dzieci z grupy „Zielone Żabki” zwiedzają budynek Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu

Dzieci z grupy "Zielone Żabki" we wtorek 17 marca 2015 r. rozpoczęły cykl spotkań pod hasłem "Witaj szkoło". W ramach tego cyklu dzieci systematycznie raz w miesiącu będą odwiedzać szkołę do której będą uczęszczać już od września.
Podczas pierwszej wycieczki do Zespołu Szkół Miejskich im. Orła Białego w Golubiu-Dobrzyniu, odwiedziły klasę I i jej wychowawczynię Panią Ewę Prusińską, która serdecznie przywitała przedszkolaków i wraz ze swoją klasą oprowadziła po budynku szkoły.
Dzieci swoją wycieczkę rozpoczęły od obejrzenia najważniejszych pomieszczeń szkolnych. Zobaczyły jak wygląda sala lekcyjna, szatnia, stołówka, świetlica, sala gimnastyczna oraz biblioteka. Przedszkolakom w szkole, towarzyszyło wiele pozytywnych wrażeń i emocji. Dzięki takim wizytom, dzieciom na pewno będzie łatwiej przekroczyć próg szkoły we wrześniu. Bardzo dziękujemy Pani Ewie za miłe przyjęcie i do zobaczenia.
Dodane przez Danka N dnia marzec 18 2015 12:21:45 0 Komentarzy ˇ 11 Czytań Drukuj
"Cała Polska czyta dzieciom"
W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" przedszkolakom z grupy "Biedronki" w dniu 13 marca 2015 r. mama Poli przeczytała dwa przepiękne opowiadania, pt. " Kamilka. Mama i tata pokłócili się" N. Delvaux i A. Petigny, z fantastycznym morałem dotyczącym tego, że kłótnie rodziców nie zawsze mówią nam o rozwodzie, oraz "Tupcio Chrupcio jest kłamczuszkiem" A. Casalis o tym, że lepiej jest się przyznać do zrobienia złych rzeczy niż kłamać , ponieważ prawda zawsze wychodzi na jaw.
Bardzo dziękujemy Pani Beacie Lotarskiej za świetną literaturę dziecięcą, poświęcony czas oraz słodki poczęstunek.
Dodane przez Danka N dnia marzec 17 2015 11:03:15 0 Komentarzy ˇ 10 Czytań Drukuj
"Wielki człowiek w wiosce liliputów"
W dniu 10 marca 2015 r. gościem naszego przedszkola było
Studio Artystyczne Arkada z Suwałk,
które przedstawiło dzieciom spektakl
pt. "Wielki człowiek w wiosce liliputów"

Dzieci doskonale bawiły się podczas przedstawienia, ponadto przypomniały sobie o zasadach zgodnej zabawy. Doskonale rozumieją potrzebę opiekowania się młodszymi, słabszymi od siebie .
Dodane przez GosiaM dnia marzec 11 2015 16:48:17 0 Komentarzy ˇ 14 Czytań Drukuj
Zabawy przedszkolaków w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu

Podczas ferii zimowych 24 lutego 2015 r. w godzinach od 9.00 do 11.00 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zabawach zorganizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu. Wielką atrakcją dla dzieci były: kolorowa zjeżdżalnia oraz dmuchana trampolina. Podczas zabaw dowolnych przedszkolaki miały możliwość grać w piłkę nożną, skakać na skakance lub sprawdzić swoich możliwości podczas zabawy z hula hop. Dzieci chętnie uczestniczyły również w konkursach przygotowanych przez Pana Kubę, w których nie było osób przegranych. Podczas imprezy dzieci częstowały się cukierkami oraz pyszną herbatką. Na zakończenie otrzymały dyplomy za udział w zabawie oraz słodkie upominki.
Bardzo dziękujemy Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu za wspaniałą zabawę oraz słodki poczęstunek.

Dodane przez Danka N dnia luty 26 2015 11:43:39 0 Komentarzy ˇ 15 Czytań Drukuj
Strona 1 z 52 1 2 3 4 > >>
Sześciolatki w szkole
Sześciolatki w szkole

Włączamy się...
Zbiórka nakrętek

To im pomagamy

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 69
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: ankam101
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

GosiaM
20/01/2015 13:32
To prawda, to nie jest komfortowa sytuacja, proponuję poruszyć tę sprawę na zebraniu z rodzicami

balbinka
19/01/2015 22:08
Cy nie zastanawiają się państwo że to niezręczna sytuacja dla kadry przedszkola i dzieci.

balbinka
19/01/2015 22:05
Witam. Ciekawi mnie co sądzicie o zapraszaniu na urodziny dziecka dziwi mnie trochę fakt iż zapraszanie na imprezkę urodzinową odbywa się w przedszkolu.Czy nie zastanawiają się państwo że to niezrecz

GosiaM
25/07/2012 09:29
Dziękuję serdecznie za pomoc smiley

GosiaM
25/05/2010 21:30
Witaj ewelina, czy masz na myśli występy podczas pikniku? Nasze dzieci są zresztą wszystkie takie- prawda smiley

ewelina
25/05/2010 14:57
no witam te dzieciaki są rewelacyjne pozdrawiam

GosiaM
04/05/2010 19:16
Witamy nowego użytkownika smiley

GosiaM
02/03/2009 18:54
Aktualna KARTA ZGŁOSZENIA dziecka do przedszkola dostępna na stronie smiley Format pliku pdf

GosiaM
09/01/2009 19:50
Witamy smiley

GosiaM
18/12/2008 19:31
Witamy serdecznie pierwszego odważnego, miło nam . Zapraszamy do Księgi gości smiley.

Archiwum
 z-Mood Theme by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.19 Š 2003-2004 1287248 Unikalnych wizyt