Nowa stona przedszkola
Strona Główna * Artykuły * Download * Forum * Linki * Kategorie Newsów * Galeria Czwartek, 26 Listopad, 2015
Nasze przedszkole
O nas
Nasza Historia
Nasze logo i nasz hymn
Nadanie imienia
Nasz patron- Maria Konopnicka
Kontakt z nami
Ważne
Statut Przedszkola
Aneks nr 1
Aneks nr 2
Podstawa programowa
Skargi i wnioski
Programy
Podstawa programowa- I klasa
Personel
Kadra przedszkola
Sprawy organizacyjne
Płatności za przedszkole
Inne płatności 2015/2016
Organizacja
Ramowy rozkład dnia
Kalendarz imprez 2015-2016
Jadłospis

Rekrutacja do przedszkola
Zarządzenie w sprawie rekrutacji
Regulamin rekrutacji
Harmonogram rekrutacji
Nasze grupy
I Krasnale
II Pszczółki
III Biedronki
IV Papugi
V Żabki
VI Sowy
VII Motyle
Rodzice partnerami
Warsztaty kulinarne
Zdrowo i kolorowo
Rodzice czytają dzieciom
Kasztanobranie
Dla rodziców
Moje dziecko idzie do przedszkola
Zajęcia adaptacyjne
O karaniu i nagradzaniu
Dzieci w sieci
Wszy- poznać i pokonać
Dla dzieci
Strony dla dzieci
Ostatnie Artykuły
Szkolenie: „Uc...
Ćwiczenia oddechowe
Najczęstsze wady wym...
Co robić, kiedy dzie...
Zajęcia adaptacyjne
Księga gości


Zobacz księgę
Dopisz do księgi
Witamy
Witamy na stronie naszego przedszkola.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka ( cookies) dowiedz się więcej ...
Pomagamy i zachęcamy do pomocy
Chcemy uczyć dzieci empatii, wrażliwości i pragniemy także zachęcić dorosłych do przyłączania się do naszych działań.

Tutaj znajdą Państwo zawsze bieżące informacje o aktualnych akcjach, formach pomocy, terminach i innych szczegółach.


Nadal , nieustannie :
- Zbieramy nakrętki- im pomagamy Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek , choćby najmniejszy sposób włączają się w podejmowane przez nas akcje.
W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 zachęcamy ponownie do zbiórki makulatury.

Ponadto każdego roku:
- włączamy się do akcji Góra grosza.
- bierzemy udział w konkursach, np. wiersza ekologicznego, plastycznych, itp.
- bierzemy udział w Sprzątaniu Świata
- przyłączamy się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
- organizujemy zbiórkę na rzecz przytuliska dla zwierząt .

Dziękujemy wszystkim, na których zawsze możemy liczyć.
Pomoc bezdomnym zwierzętom
Co nowego?W listopadzie w większości grup dzieci będą rozmawiały o przygotowaniach zwierząt do zimy i "o kłopotach Burka z podwórka". Pamiętajmy, że są takie pieski, które straciły z różnych powodów swój przytulny domek. Chcemy ponownie jak w minionym roku zachęcić dzieci, by zechciały przy pomocy rodziców pomóc bezdomnym zwierzętom Można przynosić do przedszkola wszystko, co może się przydać opuszczonym zwierzętom.
Mogą to być niepotrzebne Wam:
-obroże, smycze,
-miski, garnki (nie zardzewiałe)
-koce, poduszki (bez pierza), ręczniki itd.
-zabawki dla psów
-budy .
Oczywiście może być także karma dla piesków. Dziękujemy za każdą mniejszą i większą rzecz.

Dziękujemy tym, którzy już zdążyli się włączyć do tej zbiórki. Informujemy, że akcja będzie trwała do końca listopada.
Dodane przez GosiaM dnia listopad 05 2015 18:01:56 0 Komentarzy ˇ 9 Czytań Drukuj
"Biedronki" ponownie w bibliotece
Dzień Pluszowego Misia oraz realizowany temat roczny naszego przedszkola "Przedszkolak w Europie", w ramach którego "Biedronki" przybliżają sobie szczególnie wiadomości o Anglii, stały się tematem przewodnim spotkania w bibliotece w Golubiu-Dobrzyniu. Spotkanie przygotowała i poprowadziła p. Joanna Metel-Peplińska.
Dzieci musiały za jeden uśmiech kupić bilet, upoważniający ich do wejścia do biblioteki. "Biedronki" chętnie brały udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez p. Asię. Były tańce, zabawy ze śpiewem, konkurs rysowania misia z zawiązanymi oczami wg wskazówek kolegi/koleżanki, zlizywanie miodu z talerzyka na czas czy układanie misiwego obrazka z części w całość. Wiele zabaw łączyło się z bohaterem książki brytyjskiego pisarza A.A. Milne - Kubusiem Puchatkiem.
Oczywiście nie obyło się bez czytania, wszak byliśmy w bibliotece. Pani Joanna na tę okoliczność wybrała m. in. fragment "Misia Uszatka" Cz. Janczarskiego. Przedszkolacy mieli okazję poznać także bohatera bajek czy dobranocki dzieciństwa ich rodziców misia Uszatka i misia Yogi . Nie zapomniano także o misiu Paddingtonie, Gumisiach, Troskliwych Misiach czy misiu Baloo z Księgi Dżungli. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Asi za fantastyczną zabawę, za miłe przyjęcie w progach MiPBP.
Dodane przez GosiaM dnia listopad 25 2015 20:44:57 0 Komentarzy ˇ 0 Czytań Drukuj
Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada swoje urodzinowe święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Tego dnia każde dziecko przyszło do Przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd. a każdy był piękny i wyjątkowy.
W każdej grupie przedszkolaki uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach przy muzyce. Śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, rysowały i wyklejały portrety swoich ulubionych pluszaczków. Był to dzień bardzo wesoły.
Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia.


Dodane przez Danka N dnia listopad 25 2015 11:59:45 0 Komentarzy ˇ 0 Czytań Drukuj
Spotkanie z p. Adą i jej pieskiem Mutim
24 listopada 2015 roku w naszym przedszkolu gościła pani Adrianna Kremer ze swoim "przyjacielem" Mutim. Mutek to przyjaciel nie tylko p. Ady ale i wszystkich dzieci. Długi czas ten niesamowicie cierpliwy, łagodny i przyjacielski pies pomagał razem ze swoją panią dzieciom, ponieważ prowadzili razem dogoterapię . Pani Ada opowiedziała dzieciom jak należy dbać o zwierzę, pokazała kilka sztuczek , których nauczyła swego podopiecznego. Mimo, że Mutek jest już na zasłużonej emeryturze super się zaprezentował i dzielnie się spisał. Dzieci mogły pogłaskać Mutiego, pomasować go specjalną rękawicą. Na zakończenie p. Ada przekazała dzieciom informację, że wobec zwierząt należy zachować ostrożność, bo nie wszystkie są nastawione przyjacielsko. Dzieci dowiedziały się jaką należy przyjąć postawę i jak zachować się w sytuacji, gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji i będą czuły się zagrożone z powodu psa. Dzieci z grupy "Biedronki" i "Papugi" oraz p. dyrektor i wychowawczynie bardzo dziękują pani Adzie i Mutiemu.
Dodane przez GosiaM dnia listopad 24 2015 20:54:30 0 Komentarzy ˇ 0 Czytań Drukuj
Czytelniczy poranek w grupie "Papugi"
W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" 23 listopada 2015 r. mama Laury i Lenki z grupy "Papugi" przeczytała dzieciom przepiękną baśń Disneya pt. "Bambi"wg. tłumaczenia Natalii Usenko. Dzieci poznały zwierzęta leśne i ich zwyczaje. Z zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera: jelonka Bambi, który wkraczał w dorosły świat zwierząt. Bardzo dziękujemy Pani Emilii za odwiedziny oraz słodkie niespodzianki dla przedszkolaków.
Dodane przez Danka N dnia listopad 24 2015 12:40:35 0 Komentarzy ˇ 0 Czytań Drukuj
Dzieci z grupy "Sowy" poznają Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu.
Dnia 23 listopada 2015 r. dzieci z grupy "Sowy" odwiedziły po raz pierwszy Zespół Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu. Przedszkolacy zwiedzili budynek szkoły m.in.: salę gimnastyczną, stołówkę, szatnię. Odwiedziły również klasę I c. Zobaczyły jak pracują pierwszoklasiści, jak wygląda ich klasa, książki, plecaki. Dzieci nawzajem zadawały sobie pytania, opowiadały czego się uczą i czego już się nauczyły w ciągu tych trzech miesięcy. Bardzo dziękujemy Pani Ani Szczutkowskiej za miłe i ciepłe powitanie oraz za małą niespodziankę.
Dodane przez Danka N dnia listopad 24 2015 09:20:01 0 Komentarzy ˇ 1 Czytań Drukuj
Niezwykła podróż po Polsce.....
23 listopada 2015 r. byliśmy uczestnikami niezwykłej podróży po Polsce, na którą zabrali nas aktorzy ze studia "Akada" z Suwałk. Dzięki przedstawieniu "Po Polsce podróże małe i duże" odwiedziliśmy najciekawsze miejsca w Polsce, w które wyruszyliśmy ze smokiem Bazylim. Smok, chcąc odwiedzić dziadka w Krakowie musiał przejść całą Polskę, opowiadając dzieciom o największym miastach w Polsce i związanych z nimi legendach. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w podróży, jak również włączały się do zabawy z Bazylim. Chętnie pomagały mu odpowiadać na pytania. Oprócz ciekawych informacji smok Bazyli zapewnił dzieciom świetną zabawę. Pożegnaliśmy aktorów wielkimi brawami, dzieci były zachwycone przedstawieniem.
Dodane przez Danka N dnia listopad 24 2015 07:50:57 0 Komentarzy ˇ 0 Czytań Drukuj
Światowy Dzień Tolerancji obchodzimy również w Przedszkolu
"Tolerancja nie polega na odwracaniu oczu od odmienności. Poza tym nikt nie potrzebuje przyzwolenia od innych na bycie sobą."

16 listopada cały świat obchodzi Dzień Tolerancji. My też o nim pamiętamy. Nasze przedszkole od lat skutecznie promuje tolerancję w różnych jej aspektach.
19 listopada 2015 r. z tej okazji dzieci z grupy "Pszczółki" gościły uczniów z Zespołu Szkół Nr 3 z Golubia-Dobrzynia. Dzieci wspólnie z przedszkolakami uczestniczyły w wielu zabawach integracyjnych przy muzyce jak również w zabawach sprawnościowych. Na zakończenie dzieci zjadły wspólnie śniadanie.
Zajęcia pełne aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom oraz wzbogaciły je o nowe doświadczenia. Bardzo dziękujemy uczniom i Paniom z Zespołu Szkół Nr 3 z Golubia-Dobrzynia za mile wspólnie spędzony czas oraz za słodkie niespodzianki.


Dodane przez Danka N dnia listopad 20 2015 08:29:39 0 Komentarzy ˇ 0 Czytań Drukuj
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Co nowego?
Informacja
25 listopada obchodzony jest
Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Z tej okazji prosimy, aby w miarę możliwości każde dziecko przyszło do przedszkola w tym dniu ze swoim małym lub dużym
przyjacielem „Misiem”.

Dyrektor Przedszkola
Dodane przez Danka N dnia listopad 19 2015 10:29:20 0 Komentarzy ˇ 2 Czytań Drukuj
"Poznajemy Kraje Europy" zajęcia dzieci z grupy "Papugi" w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu
W celu uatrakcyjnienia realizowanej tematyki kompleksowej "Poznajemy kraje Europy" dzieci z grupy "Papugi" w dniu 18 listopada 2015 r. wzięły udział w zajęciach w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu, prowadzonych przez Panią Joasię Metel - Peplińską. Dzieci oglądały m.in. prezentację multimedialną pt. "Wycieczka do Belgii", z której mogły sobie utrwalić wiadomości o Belgii państwie położonym w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Oglądały zdjęcia zabytkowych budowli oraz parków rozrywki dla dzieci, które mogły sobie porównać do tych w Polsce. Miały również możliwość zatańczenia narodowego tańca belgijskiego.
Następnie poznały bliżej Smerfy - fikcyjną rasę małych, niebieskich stworzeń, stworzonych przez belgijskiego rysownika komiksowego Pierre'a Culliforda. Przeglądały książeczki pt. "Śpiew Smerfa", "Smerfomaszynka pogodynka", "Smerfy i Krakukas", "Smerf Naczelnik", "Smerfetka". Wysłuchały bajki "Smerfastycznie wielka przygoda", którą przeczytała Pani Joasia.
Na zakończenie dzieci kolorowały wybraną przez siebie postać z bajek o smerfach, słuchając przy tym "Smerfnych hitów".
Bardzo dziękujemy Pani Joasi za przygotowanie tak fantastycznych zajęć dla Naszych Przedszkolaków.
Dodane przez Danka N dnia listopad 18 2015 14:26:43 0 Komentarzy ˇ 2 Czytań Drukuj
"Cała Polska Czyta Dzieciom"
Grupa PapugiW ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" w poniedziałkowy poranek 16.11.2015 r. dzieci z grupy "Papugi" gościły mamę Dominiki T. oraz babcię Patrycji. Przedszkolacy mieli okazję wysłuchać opowiadań N. Esenh "Zaginione cukierki" oraz "Ważne słowo przepraszam" z kolekcji "Domisie"edukacyjno-wychowawczego programu telewizyjnego. Dzieci utrwaliły zasady prawidłowego zachowania się oraz używania zwrotów grzecznościowych. Zainspirowani wysłuchanymi opowiadaniami chętnie przeglądały ilustracje w książkach, wyszukiwały znanych im bohaterów.
Serdecznie dziękujemy Paniom za poświęcony czas oraz słodkie niespodzianki.

Dodane przez Danka N dnia listopad 17 2015 13:00:44 0 Komentarzy ˇ 3 Czytań Drukuj
Strona 1 z 61 1 2 3 4 > >>
Włączamy się...
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 73
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: magda
Sześciolatki w szkole
Sześciolatki w szkole

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

GosiaM
15/10/2015 17:52
Tak myśleliśmy smiley , ta myśl dojrzewa smiley

ankam101
15/10/2015 11:08
Czy myśleliście Państwo nad założeniem profilu przedszkola na Facebooku?

GosiaM
20/01/2015 13:32
To prawda, to nie jest komfortowa sytuacja, proponuję poruszyć tę sprawę na zebraniu z rodzicami

balbinka
19/01/2015 22:08
Cy nie zastanawiają się państwo że to niezręczna sytuacja dla kadry przedszkola i dzieci.

balbinka
19/01/2015 22:05
Witam. Ciekawi mnie co sądzicie o zapraszaniu na urodziny dziecka dziwi mnie trochę fakt iż zapraszanie na imprezkę urodzinową odbywa się w przedszkolu.Czy nie zastanawiają się państwo że to niezrecz

GosiaM
25/07/2012 09:29
Dziękuję serdecznie za pomoc smiley

GosiaM
25/05/2010 21:30
Witaj ewelina, czy masz na myśli występy podczas pikniku? Nasze dzieci są zresztą wszystkie takie- prawda smiley

ewelina
25/05/2010 14:57
no witam te dzieciaki są rewelacyjne pozdrawiam

GosiaM
04/05/2010 19:16
Witamy nowego użytkownika smiley

GosiaM
02/03/2009 18:54
Aktualna KARTA ZGŁOSZENIA dziecka do przedszkola dostępna na stronie smiley Format pliku pdf

Archiwum
 z-Mood Theme by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.19 Š 2003-2004 1501249 Unikalnych wizyt