Nowa stona przedszkola
Strona Główna * Artykuły * Download * Forum * Linki * Kategorie Newsów * Galeria Wtorek, 01 Wrzesień, 2015
Nasze przedszkole
O nas
Nasza Historia
Nasze logo i nasz hymn
Nadanie imienia
Nasz patron- Maria Konopnicka
Kontakt z nami
Ważne
Statut Przedszkola
Aneks nr 1
Aneks nr 2
Podstawa programowa
Skargi i wnioski
Programy
Podstawa programowa- I klasa
Personel
Kadra przedszkola
Sprawy organizacyjne
Płatności za przedszkole
Inne płatności 2014/2015
Organizacja
Ramowy rozkład dnia
Kalendarz imprez 2014-2015
Zajęcia dodatkowe
Dyżur wakacyjny
Jadłospis

Rekrutacja do przedszkola
Zarządzenie w sprawie rekrutacji
Regulamin rekrutacji
Harmonogram rekrutacji
Nasze grupy
I Krasnale
II Pszczółki
III Biedronki
IV Papugi
V Żabki
VI Sowy
VII Motyle
Rodzice partnerami
Warsztaty kulinarne
Zdrowo i kolorowo
Rodzice czytają dzieciom
Rodzice aktorami
Dla rodziców
Moje dziecko idzie do przedszkola
Zajęcia adaptacyjne
O karaniu i nagradzaniu
Dzieci w sieci
Wszy- poznać i pokonać
Dla dzieci
Strony dla dzieci
Ostatnie Artykuły
Szkolenie: „Uc...
Ćwiczenia oddechowe
Najczęstsze wady wym...
Co robić, kiedy dzie...
Zajęcia adaptacyjne
Księga gości


Zobacz księgę
Dopisz do księgi
Witamy
Witamy na stronie naszego przedszkola.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka ( cookies) dowiedz się więcej ...
Pomagamy i zachęcamy do pomocy
Chcemy uczyć dzieci empatii, wrażliwości i pragniemy także zachęcić dorosłych do przyłączania się do naszych działań.
Tutaj znajdą Państwo zawsze bieżące informacje o aktualnych akcjach, formach pomocy, terminach i innych szczegółach.


Nadal , nieustannie :
- Zbieramy nakrętki- im pomagamy

Zakończyliśmy tegoroczne edycje pomocy
- dzieciom z Domy Małego Dziecka
- zbiórkę makulatury
- oraz zbiórkę na rzecz przytuliska, dla zwierząt.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek , choćby najmniejszy sposób włączyli się we wspomniane akcje.
W przyszłym roku szkolnym wrócimy do nich. Poinformujemy o tym fakcie na naszej stronie .

Ponadto każdego roku:
- włączamy się do akcji Góra grosza.
- bierzemy udział w konkursach, np. wiersza ekologicznego, plastycznych, itp. - Sprzątanie Świata
- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dziękujemy wszystkim, na których zawsze możemy liczyć.
Zajęcia adaptacyjne
Zgodnie z wieloletnią tradycją, w ostatnim tygodniu wakacji w dniach od 25 do 28 sierpnia 2015 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych do przedszkola.
W zajęciach mogły brać udział dzieci w towarzystwie dorosłego opiekuna. Pierwszego dnia niektóre dzieci śmiało wchodziły do sal, inne do zabawy trzeba było trochę zachęcić, ale podczas zajęć bardzo chętnie angażowały się w różnorodne formy aktywności, do których zapraszały Panie nauczycielki. Z wielką uwagą słuchały opowiadań i bajek czytanych przez przyszłych wychowawców. W sposób naturalny, w obecności swoich rodziców, bądź opiekunów przyszłe przedszkolaki powoli zaprzyjaźniały się z nowym otoczeniem: salami, łazienkami, szatnią i ogrodem przedszkolnym, w którym spędziły miło czas.
Dzięki wspólnym spotkaniom podczas zajęć adaptacyjnych, dzieci na pewno łatwiej zaadoptują się w przedszkolu od września, traktując to miejsce jako przyjazne i bezpieczne.
Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Było nam bardzo miło poznać wszystkie Dzieci i Rodziców, a miłe wspomnienia wesołych zabaw, pozostaną w naszej pamięci. Do zobaczenia w dobrym nastroju we wtorkowy ranek.


Dodane przez Danka N dnia sierpień 28 2015 14:08:57 0 Komentarzy ˇ 3 Czytań Drukuj
Remont łazienki przystosowując ją do potrzeb dzieci niepełnosprawnych

Podczas wakacji w Przedszkolu jak co roku odbywały się remonty. W tym roku, w lipcu, kiedy przedszkole było nieczynne dla dzieci, dzięki pozyskanym funduszom z PFRON i środkom z budżetu i Rady Rodziców, przeprowadzono generalny remont istniejącej łazienki przystosowując ją do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Obecna łazienka spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa oraz komfortu dla osób niepełnosprawnych.

Dodane przez Danka N dnia sierpień 28 2015 14:06:49 0 Komentarzy ˇ 1 Czytań Drukuj
Zaproszenie na zajęcia adaptacyjne
Ważne
Zaproszenie na zajęcia adaptacyjne

Serdecznie zapraszamy dzieci , które od 1 września 2015 r. pierwszy raz rozpoczną edukację przedszkolną w naszym przedszkolu
wraz z opiekunami, na zajęcia adaptacyjne,

w dniach 24.08.2015 r. - 28.08.2015 r. w godzinach 9.00 - 12.00


Podczas zajęć dzieci poznają przedszkole, panie nauczycielki oraz personel obsługi. Będą mogły uczestniczyć w zajęciach ruchowych, plastycznych, edukacyjnych a także w zabawach integracyjnych w sali oraz na terenie ogrodu przedszkolnego.

Prosimy o zabranie obuwia na zmianę dla dzieci.

ZAPRASZAMY
Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Dodane przez Danka N dnia sierpień 06 2015 13:15:44 0 Komentarzy ˇ 10 Czytań Drukuj
Dziękujemy i życzymy...
Dodane przez GosiaM dnia czerwiec 30 2015 21:39:58 0 Komentarzy ˇ 23 Czytań Drukuj
Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Drugie życie elektrośmieci"
Nasze Przedszkole "Przedszkolna gromadka", którego opiekunem była Pani Marzena Jabłońska, brało udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "Drugie życie elektrośmieci". Podczas zbiórki jaką przeprowadziliśmy w naszym przedszkolu udało się nam zebrać 560 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dzięki zebranym zużytym sprzętom oraz wysłanym raportom udało się uzyskać 336 pkt, które mogliśmy wymienić na aparat fotograficzny oraz przybory szkolne. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszego konkursu.

Dodane przez Danka N dnia czerwiec 30 2015 14:04:22 0 Komentarzy ˇ 19 Czytań Drukuj
Pożegnania czas.....
25, 26 czerwca 2015 roku to dni, w których odbyły się uroczyste pożegnania z przedszkolem oraz Paniami wychowawczyniami naszych czterech najstarszych grup: "Zielone Żabki", "Sowy", "Motyle" oraz "Zerówka przedszkolna". Uroczystości odbyły się w Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu oraz w salach przedszkolnych w obecności zaproszonych gości.
Po powitaniu zebranych na scenie pojawiły się najważniejsze osoby tego dnia, nasze przedszkolaki. Dziewczynki i chłopcy pięknie recytowali wierszyki, w których wspominali swoje pierwsze dni w przedszkolu, wspólne zabawy, naukę szlaczków i literek. Nie zabrakło również wesołych piosenek o czasie spędzonym w przedszkolu. Na zakończenie występów dzieci podziękowały Pani dyrektor oraz Paniom wychowawczyniom za każdą wspólnie spędzoną chwilę. Był to bardzo wzruszający moment i w niejednym oku zakręciła się łza.
Po części artystycznej nadszedł czas na upominki. Panie wychowawczynie wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola oraz tablo ze zdjęciem grupy.
Dzieci rozpoczęły wakacje z oczekiwaniem na kolejny etap w swoim życiu.
Życzymy Wam wielu sukcesów, samych radosnych chwil. Rodzicom bardzo dziękujemy za wspaniałą współpracę oraz gratulujemy takich fajnych dzieci !
Dodane przez Danka N dnia czerwiec 30 2015 12:02:02 0 Komentarzy ˇ 23 Czytań Drukuj
Wycieczka dzieci z grupy "Zielone Żabki" do Mega Parku - Miasteczka Westernowego w Grudziądzu.
Grupa Żabki25 czerwca 2015 r. dzieci z grupy „Zielone Żabki” na zakończenie swojego pobytu w przedszkolu wybrały się na wycieczkę do Mega Parku - Miasteczka Westernowego w Grudziądzu. Czekało tam mnóstwo atrakcji, dzieci zwiedziły Mini Zoo, Park Jurajski (niektóre dinozaury się nawet ruszały), Safari, Mega Owady, Krainę Bajek oraz samo Miasteczko Westernowe Kansas City. Po pysznym obiedzie, bardzo zadowoleni wróciły do przedszkola. Wycieczka była udana i pozostaną po niej same miłe wspomnienia.
Dodane przez Danka N dnia czerwiec 30 2015 11:46:44 0 Komentarzy ˇ 28 Czytań Drukuj
Zbiórka makulatury za nami
Gminny konkurs uczniów szkół podstawowych oraz dzieci przedszkolnych pn. "Zbieramy makulaturę - oszczędzamy las", którego organizatorem był Urząd Miasta Golubia-Dobrzynia został rozstrzygnięty. Nasze przedszkole zebrało 1879 kg makulatury i zajęło w kategorii przedszkoli I miejsce. Z tego też powodu w naszym przedszkolu 25 czerwca 2015 r. gościliśmy Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia Pana Mariusza Piątkowskiego oraz Panią Małgorzatę Gołębiewską Inspektora ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi ze wspaniałymi nagrodami, dyplomami oraz słodyczami dla naszych dwóch wyróżnionych grup. Bardzo gratulujemy grupie: "Pszczółki" za zajęcie I miejsca oraz grupie "Biedronki" za zajęcie III miejsca. Szczególne podziękowania należą się również Pani Barbarze Wasiluk Dyrektorce Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz rodzicom naszych wychowanków bo to dzięki nim możemy się cieszyć ze zdobytego I miejsca.
Dodane przez Danka N dnia czerwiec 25 2015 12:14:37 0 Komentarzy ˇ 27 Czytań Drukuj
IX Przedszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej
22 czerwca 2015 r. w Domu Kultury w Golubiu-Dobrzyniu odbył się IX Przedszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej pod hasłem "From kindergarden I sing in English" organizowany przez Niepubliczne Przedszkole "Julianek". Nasze przedszkole reprezentowała trójka dzieci z grupy "Sowy": Iga Lisewska, Maja Kaliska i Nikodem Dąbrowski. Śpiewały piosenkę pt. "Noisy Toys song". Dzieci zdobyły III miejsce w/w festiwalu. Bardzo dziękujemy i gratulujemy występu. Jesteśmy z was Bardzo dumni.
Dodane przez Danka N dnia czerwiec 22 2015 12:35:12 0 Komentarzy ˇ 22 Czytań Drukuj
Dzieci z grupy "Zielone Żabki" ponownie odwiedzają bibliotekę.
18 czerwca 2015 r. dzieci z grupy "Zielone Żabki", odwiedziły Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Golubiu-Dobrzyniu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach na temat: "Moja rodzina", które przeprowadziła Pani Asia. Słuchały wierszy o rodzinie, uczestniczyły w pogadance nt. "Rodzina, z którą mieszkam" a także rysowały swoją rodzinę. Na zakończenie obejrzały film o Golubiu-Dobrzyniu, podczas którego przypomniały sobie najpiękniejsze miejsca w mieście oraz zabytki. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.
Dodane przez Danka N dnia czerwiec 18 2015 13:48:37 0 Komentarzy ˇ 30 Czytań Drukuj
Przedszkolaki na festynie "Bezpieczne Wakacje"organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Golubiu-Dobrzyniu.

17 czerwca 2015 r. dzieci z grup "Biedronki", "Zielone Żabki", "Sowy" i "Motyle" uczestniczyły w festynie "Bezpieczne wakacje" organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Golubiu-Dobrzyniu. Dzieci chętnie brały czynny udział w zabawach, grach i konkursach o bezpiecznym zachowaniu się podczas wakacji. Miały możliwość obejrzenia pokazu sprzętu strażackiego, ratownictwa medycznego podczas wypadku oraz pokazu policyjnego. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość korzystania z dmuchanych zjeżdżalni.
Bardzo dziękujemy Pani dyrektor Barbarze Wasiluk i jej pracownikom za zaproszenie.


Dodane przez Danka N dnia czerwiec 18 2015 13:26:22 0 Komentarzy ˇ 27 Czytań Drukuj
Strona 1 z 57 1 2 3 4 > >>
Sześciolatki w szkole
Sześciolatki w szkole

Włączamy się...
Zbiórka nakrętek

To im pomagamy

Podziękowanie

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 71
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: JUSIS
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

GosiaM
20/01/2015 13:32
To prawda, to nie jest komfortowa sytuacja, proponuję poruszyć tę sprawę na zebraniu z rodzicami

balbinka
19/01/2015 22:08
Cy nie zastanawiają się państwo że to niezręczna sytuacja dla kadry przedszkola i dzieci.

balbinka
19/01/2015 22:05
Witam. Ciekawi mnie co sądzicie o zapraszaniu na urodziny dziecka dziwi mnie trochę fakt iż zapraszanie na imprezkę urodzinową odbywa się w przedszkolu.Czy nie zastanawiają się państwo że to niezrecz

GosiaM
25/07/2012 09:29
Dziękuję serdecznie za pomoc smiley

GosiaM
25/05/2010 21:30
Witaj ewelina, czy masz na myśli występy podczas pikniku? Nasze dzieci są zresztą wszystkie takie- prawda smiley

ewelina
25/05/2010 14:57
no witam te dzieciaki są rewelacyjne pozdrawiam

GosiaM
04/05/2010 19:16
Witamy nowego użytkownika smiley

GosiaM
02/03/2009 18:54
Aktualna KARTA ZGŁOSZENIA dziecka do przedszkola dostępna na stronie smiley Format pliku pdf

GosiaM
09/01/2009 19:50
Witamy smiley

GosiaM
18/12/2008 19:31
Witamy serdecznie pierwszego odważnego, miło nam . Zapraszamy do Księgi gości smiley.

Archiwum
 z-Mood Theme by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.19 Š 2003-2004 1451715 Unikalnych wizyt